Ксилітол

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30274540

В даному дослідженні метою було вивчити вплив назального зрошення з ксилітом (ксилітол) у пацієнтів в післяопераційному періоді. У дослідження були включені 100 пацієнтів з сіноназальной захворюванням, яким була проведена ендоскопічна операція на пазухах (ESS), септопластика або обидві операції одночасно. Для виявлення пацієнтів з алергічною сенсибілізацією вимірювали сироватковий рівень імуноглобуліну Е. назального зрошення ксилітом було корисним в післяопераційному періоді і септопластика. Для пацієнтів з алергічною сенсибілізацією було відзначено позитивний вплив на ринорею в групі ксиліту, ніж в групі з фізіологічним розчином.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28390807

Промивання носа з ксилітол призводить до поліпшення симптомів хронічного риносинуситу і більшого збільшення концентрації оксиду азоту в верхньощелепної пазусі в порівнянні з промиванням звичайним фізіологічним розчином.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25625809

Іригаційна терапія в різних формах є широко використовуваним і загальноприйнятим засобом лікування симптомів хронічного риносинуситу та інших процесів, пов’язаних з сіноназальной захворюванням. За останні два десятиліття були проведені значні дослідження для оцінки ролі назальних іригацій в лікуванні сіноназальной захворювань. Використання системи великого обсягу з низьким тиском, такий як видавлювати пляшка, залишається оптимальним засобом для промивання носа. Хоча для багатьох обговорюваних добавок потрібні додаткові дослідження, перспективним представляється використання ксиліту при хронічному риносинусит і місцевого флуконазолу при алергічному грибковому синуситі.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15510034

Фактори, які змінюють іонну концентрацію поверхневих рідин дихальних шляхів, можуть впливати на перебіг синуситу. Було показано, що ксиліт впливає на іонний склад поверхневих рідин дихальних шляхів in vitro і знижує приєднання вторинної бактеріальної флори, середній отит і карієс зубів in vivo.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21994147

Комбінація ксиліту і фізіологічного розчину є добре стерпним засобом для сіноназальной зрошення. У короткостроковій перспективі зрошення ксилітом призводить до поліпшення симптомів хронічного риносинуситу порівняно з зрошенням звичайним сольовим розчином.