SinuSalt®: посилена формула для промивання носа з додаванням ксиліту

Згідно з міжнародною статистикою, близько 0,5% всіх інфекцій верхніх дихальних шляхів ускладнюються розвитком запального процесу
навколоносових пазух, що в перерахунку на 1000 населення дорівнює 15-40 епізодів захворювання на рік.
У країнах з розвиненою первинної медичної допогою гострий синусит є другою за частотою причиною звернень до сімейного лікаря. Rласичними
етіологічним фактором гострих синуситів вважаються грампозитивні збудники, серед яких переважають Streptococcus pneumoniae і Haemophilus influenzae. Рандомізовані дослідження використання антибіотикотерапії при запальних захворюваннях придаткових пазух носа показали, що в групі плацебо-контролю у 75% пацієнтів спостерігалося спонтанне одужання протягом 7-10 днів.

Фармацевтична компанія Inmunotek (м Мадрид, Іспанія) запропонувала своє інноваційне рішення для промивання носа у вигляді засобу SinuSalt®. Замість ізотонічного або гіпертонічного розчину натрію хлориду в SinuSalt® включена сольова частина розчину Рінгера – Локка, а в якості додаткового компонента було вибрано органічну речовину ксиліт.
У наведеній статті розглянуто особливості механізмів дії і терапевтичної ефективності  SinuSalt® зі спеціальним акцентом на ксиліт. На території України немає інших препаратів, аналогічних за складом SinuSalt®.

Детальніше